Vereség Eperjesen Eperjesen zárták a Jegesmedvék az eheti - TopicsExpress

Vereség Eperjesen Eperjesen zárták a Jegesmedvék az eheti idegenbeli körútjukat, sajnos vereséggel. A Jegesmedvék keretében kisebb átrendeződés ment végbe, miután a próbajátékon lévő két játékos (Hegyi D. és Lévai) végül nem kapott szerződést Miskolcon. Fliszár Zalán csütörtökön sikeresen átesett a vállműtéten, számára hamarosan kezdődik a rehabilitáció. A megüresedett három helyre saját nevelésű játékosok léptek, így ezen a mérkőzésen esett át a tűzkeresztségen a felnőtt csapatban Godó Dániel, Üveges Gábor és Szeszák Martin. És persze ezúttal sem maradtak bíztatás nélkül a Macik, hiszen több, mint kéttucat lelkes szurkoló ide is elkísérte a csapatot (sőt Sanokban is volt két igazi fanatikus!) A kapuban ismét Duschek kezdett. Alig telt el 30 másodperc, amikor Dubek lövése alig ment mellé. A harmad első felében a vendégek enyhe mezőnyfölényt harcoltak ki, de támadásban pontatlanok voltak, így nem sikerült betalálni. A 11. percben kettős előnybe kerültek a hazaiak egy percre, amit sikerült kivédekezni. Alig jött be az egyik játékosunk, amikor újabb miskolcit küldtek ki, így ismét 5 a 3 ellen kellett játszaniuk 40 másodpercig a Maciknak, ám ezt is kihúzták. Ebben az időszakban Duschek több remek védést is bemutatott. A 15. percben rövid időn belül két nagy helyzetet is kihagytak a sárga-feketék. Két perccel a vége hatalmas tumultus alakult ki a hazai kapu előtt, de hiába tuszkolták a Macik a korongot, az csak nem jutott át a gólvonalon. Egy hazai gól A második harmad első öt perce nem hozott szép játékot, inkább a küzdelem dominált, helyzetek nélkül. Utána egy percen belül Rafaj két gólt is lőhetett volna, de előbb a kapus fejjel védett, majd a csúsztatását kihúzták a védők a gólvonal előtt. A 10. percben egy eladott koronggal indultak a hazaiak, és a kontra végén a csatár a felső sarokba emelt (1-0). A gól egy kicsit megzavarta a Jegesmedvéket, akik a harmad hátralévő részében sok hibával, pontatlanul játszottak. (Csak egy kis adalék: a második szünetben két bátor szlovák „szurkoló” – kihasználva, hogy a vendégdrukkerek a büfébe mentek – leszaggatta a miskolciak molinóját és elszaladtak vele.) Csak a plexi volt izgalmas A harmadik harmad 4. percében a hazai csatár a védők szorításában is betalált (2-0). A miskolciak sorra kapták a kiállításokat, ám ezeket sikerült kivédekezni. A nem túl eseménydús mérkőzésbe az hozott egy kis izgalmat, hogy a meccs során immár másodszor esett ki a plexi a zsűrifülkénél. A 12. percben egy kipattanót lőtt az eperjesi támadó a hálóba (3-0). A miskolciak próbálkoztak, de vagy a hazai kapus védett jól, vagy a szerencse pártolt el tőlük. A Jegesmedvék gyenge napot fogtak ki, semmi sem sikerült ezen az estén, így törvényszerűen vereség lett a vége. Jegyzőkönyv HC 07 Presov – Miskolci Jegesmedvék 3-0 (0-0, 1-0, 2-0) Eperjesi Jégcsarnok 200 néző Miskolci Jegesmedvék: Duschek – Boyle, Hajós, Knox, Popovics, Szilágyi, Ritó, Tóth, deBruyn, Láda, Dubek, Hegyi Á., Vojtkó, Budai, Miskolczi, Orosz, Rafaj, Faith, Godó, Üveges, Szeszák, Gyenes(k). Edző: Travis Young. Travis Young: – Nagyon csalódott vagyok, hiszen a szerdai játék után nem ezt vártam. Szinte az egész csapat csődöt mondott. Nem volt energia, hajtás, akarat a mai játékunkban. Ha jó csapat akarunk lenni, ha bajnokságot szeretnénk nyerni, ilyen teljesítményt egyszerűen nem engedhetünk meg magunknak. Tanulnunk kell ebből a mérkőzésből, gyorsan levonni a szükséges tanulságokat, és továbblépni. Most három hazai mérkőzés vár ránk, ahol sokkal jobban kell teljesítenünk.
Posted on: Fri, 16 Aug 2013 21:02:06 +0000