Widzew Łódź - Wisła Płock 0:1 (0:1) Sobota, 13. lipca 2013, - TopicsExpress

Widzew Łódź - Wisła Płock 0:1 (0:1) Sobota, 13. lipca 2013, godz. 19:47 Próba generalna przed startem rozgrywek niestety nie wypadła okazale. Widzew przegrał z beniaminkiem pierwszej ligi Wisłą Płock 0:1, a co bardziej niepokojące, zaprezentował się kiepsko. Widać było, że nie ma pomysłu na grę. To tym bardziej zastanawiające, że dwie godziny wcześniej zupełnie odwrotnie zaprezentowała się jedenastka złożona teoretycznie z dublerów. To wyglądało, jakby obie grupy zawodników były na zupełnie innych obozach przygotowawczych. Mecz przeciwko Wiśle był otwarty dla kibiców, którzy zakupili karnety na nowy sezon. Pojawiło się ich na trybunach około 400-500. Na początek wszystkich przywitał Maciej Mielcarz, który poprosił kibiców o wspieranie dopingiem podczas zbliżającej się rundy. Potem do akcji wkroczyli piłkarze. Można się domyślać, że trener Widzewa w tym ostatnim sprawdzianie wystawił do gry jedenastkę, którą szykuje na mecz z Legią Warszawa. Znalazło się w niej tylko czterech testowanych zawodników (Antawi, Hajrapetian, Kowalski, Visnjakovs). Co ciekawe, na ławce usiadł Thomas Phibel (wszedł na boisko dopiero w przerwie). REKLAMA W pierwszej połowie właściwie jedyną godną odnotowania sytuacją była ta, po której goście objęli prowadzenie. W 27. minucie Łukasz Sekulski wykorzystał dobre zagranie ex-widzewiaka Piotra Wlazło, uprzedził Michała Płotkę i strzałem głową pokonał Mielcarza. Do przerwy doprowadzić do wyrównania próbowali wspólnie Alex Bruno i Eduards Visnjakovs, ale nie przyniosło to oczekiwanego skutku. Widzew ożywił się dopiero w ostatnim kwadransie gry. Wtedy przycisnął przeciwników i zaczął sobie stwarzać bramkowe sytuacje. W 74. minucie bardzo groźnie uderzał Visnjakovs, a w 85. minucie szczęścia próbował Łukasz Staroń. W obu przypadkach górą był jednak strzegący bramki wiślaków Seweryn Kiełpin. Na zmianę rezultatu nie starczyło już czasu i w ostatnim meczu sparingowym przed startem ligi Widzew doznał pierwszej tego lata porażki. Bramki: 0:1 Sekulski (27) Składy: Widzew: Mielcarz, Płotka (62, Bartkowski), Antawi, Mroziński, Hajrapetian (75, Kowalski), Alex (70, Kwiek), Okachi, Kasprzak (70, Staroń ), Kowalski (46, Phibel), M. Kaczmarek (58, Rybicki), Visnjakovs. Wisła: Kiełpin, Stefańczyk (46, Nadolski), Magdoń, Radic, Mysona, Góralski, Wlazło (77, Sielawski), Janus (62, Hiszpański), Burkhardt (82, Grzelak), P. Kaczmarek (72, Grudzień), Sekulski (46, Krzywicki).
Posted on: Sun, 14 Jul 2013 17:13:03 +0000

v class="sttext" style="margin-left:0px; min-height:30px;"> Looking for Marketing Executive Urgent!! Our company is in