A brazil válogatott sorozatban harmadszor, összességében pedig - TopicsExpress

A brazil válogatott sorozatban harmadszor, összességében pedig negyedszer nyerte meg a labdarúgó Konföderációs Kupát. A brazil válogatott sorozatban harmadszor, összességében pedig negyedszer nyerte meg a labdarúgó Konföderációs Kupát, ugyanis a Rio de Janeiró-i Maracana Stadionban rendezett vasárnapi fináléban 3-0-ra legyőzte a világ- és Európa-bajnok Spanyolországot. Fred szerencsés körülmények között már a 2. percben vezetést szerzett a házigazdáknak, a szünet előtt pedig Neymar növelte az előnyt. A végeredményt Fred állította be a 47. percben. Brazília 1997, 2005 és 2009 után nyerte meg ismét Konföderációs Kupát, amely ezúttal is a jövő évi világbajnokság főpróbája volt. Eredmény, döntő: Brazília-Spanyolország 3-0 (2-0) Rio de Janeiro, v.: Björn Kuipers (holland) gólszerző: Fred (2., 47.), Neymar (44.) piros lap: Pique (68.) sárga lap: Arbeloa (15.), Ramos (28.) Brazília: Julio Cesar - Alves, Silva, Luis, Marcelo - Paulinho (Hernanes, 87.), Gustavo - Hulk (Jadson, 72.), Oscar, Neymar - Fred (Jo, 79.) Spanyolország: Casillas - Arbeloa (Azpilicueta, a szünetben), Ramos, Pique, Alba - Xavi, Busquets, Iniesta - Pedro, Torres (Villa, 59.), Mata (Navas, 52.) Alig kezdődött el a meccs és a hazai közönség örömére máris vezetést szerzett Brazília, ugyanis a spanyol védők, valamint Casillas kapus asszisztálása mellett Fred a földön fekve rúgott gólt. Ezt követően is a brazilok futballoztak veszélyesebben, elsősorban Casillasnak köszönhető, hogy nem nőtt a különbség a két csapat között. A spanyolok előtt szinte egyetlen helyzet sem adódott, mígnem Pedro kiugratását követően elpasszolta a labdát Julio Cesar mellett, de a visszafutó Luis hatalmasat mentve a gólvonal előtt kivágta a labdát. A szünet előtt egy mintaszerű hazai akció végén pedig Neymar megduplázta a brazilok előnyét. A második félidő úgy kezdődött, ahogy az első véget ért, azaz újabb pazar brazil akció zárult góllal. A spanyolok hamar szépíthettek volna, de Sergio Ramos mellé lőtte a megítélt büntetőt. Ezt követően az európai együttes próbálkozott becsülettel, még úgy is, hogy Pique kiállítása miatt emberhátrányba került, de a brazilok könnyedén őrizték magabiztos előnyüket, sőt, az igazi veszélyt gyors ellentámadásaik jelentették, azonban az eredmény már nem változott a lefújásig.
Posted on: Tue, 02 Jul 2013 06:05:11 +0000