FC Petržalka 1898 – FC ViOn Zlaté Moravce 2:4 (1:1) v 2. kole - TopicsExpress

FC Petržalka 1898 – FC ViOn Zlaté Moravce 2:4 (1:1) v 2. kole Slovnaft cupu Góly: 14. Vukovič, 67. Kolony - 26. a 75. Pribula, 76. a 86. Orávik Žlté karty: 34. Klenovský, 61. Tomšík – 33. Candrák, 83. Mihálik Rozhodcovia: Jánoš – Hrčka, Kubačka Diváci: 390 Zostavy: Petržalka: Bolech – Havrila, Klenovský (78. Mriglot), Prince Ofori, Cingel, Tomšík, Uhlík, Čobik Ferčik, L. Štrba (62. Kolony), Nemček, Vukovič FC ViOn: Kuciak – Pavlenda, Peter Majerník, M. Pintér, Candrák – Obročník – Orávik, Babic, L. Kováč (69. Vaniš), Pribula (86. Bernáth) – Mazan (46. Mihálik) V bratislavskej Petržalke bol od úvodu aktívnejší ViOn, no v 14. min sa gólom Vukoviča dostali do vedenia domáci futbalisti. Naši hráči odpovedali spoluprácou Mazana s Pavlendom, Pribula však neskóroval. V 23. min mohol vyrovnať Orávik, to by však nemohol nastreliť domáceho brankára Bolecha. Skórovať sa podarilo Pribulovi v 26. min, keď si nabehol na Babicovu prihrávku a v nájazde nezaváhal. V 35. min Babic z priameho kopu vystrelil len do stredu bránky, o dve minúty neskôr si po centri Pribulu Orávik zle spracoval loptu. V prvom polčase zaujal ešte strieľaný center Orávika, loptu však Bolech kryl. V prvých dvadsiatich minútach druhého polčasu sa tempo hry oproti prvej polovici zápasu spomalilo. V 58. min domáci Prince Ofori vystrelil nad našu bránku. Po hodine hry mali domáci veľkú šancu, lopta, našťastie, letela tesne nad Kuciakovu bránku. Domáci boli v tejto časti zápasu strelecky aktívnejší, v 67. min sa im tečovanou strelou Kolonyho podarilo druhýkrát v stretnutí dostať do vedenia. Inkasovaný gól našich futbalistov naštartoval, v 74. min vyrovnali zásluhou Pribulu, ktorý oblúčikom prekonal Bolecha. O minútu neskôr sme už viedli a opäť pri tom bol Pribula – po jeho akcii a spätnej prihrávke skóroval Orávik strelou do protipohybu brankára. Po góle na 2:3 už ViOn definitívne Petržalčanov k ničomu nepustil. Corgoňligista bol aktívnejší, v 78. min vystrelil Mihálik nad bránku. V 85. min mohol štvrtý gól ViOnu pridať Babic, zbytočne však zvolil technický obstrel brankára. Čo sa nepodarilo tomuto kreatívnemu stredopoliarovi, napravil o minútu jeho kolega z kraja zálohy Orávik, ktorý strelou z hranice šestnástky určil konečné skóre stretnutia.
Posted on: Wed, 28 Aug 2013 23:04:14 +0000

-height:30px;">