MTK Budapest–Győri ETO 1–2 (Kanta J. 18., ill. Rudolf 65., - TopicsExpress

MTK Budapest–Győri ETO 1–2 (Kanta J. 18., ill. Rudolf 65., Lázok 89.) Garami József (MTK): – Az első félidőben jól játszott a csapat, a szünet után azonban átvette a Győr az irányítást. Ettől függetlenül, ez gólhelyzetekben nem igazán mutatkozott meg, ami volt, az inkább csak lövések utáni kipattanó labdákból. Nekünk is voltak lehetőségeink a gólszerzésre, a játékosok mindent megtettek, hogy végre győzelemmel jöjjenek le a pályáról. Nem sikerült, de ha a játék talán gyengébb is volt még, mint egy-két korábbi mérkőzésünkön, ha a továbbiakban is így küzdenek, előbb-utóbb nyerni fogunk. Pintér Attila (Győr): – Az első félidőben lassan járattuk a labdát, körülményesen, keveset futva futballoztunk. A bekapott gól is megfogott minket. A második félidőben már egyértelmű volt, mit szeretne játszani a csapat, a cseréknek is sikerült hozzátenniük a magukét a játékhoz. Csak az volt a kérdés, mikor tudunk fordítani. Nagyon sok helyzetünk volt, és korábban is rúgtunk egy gólt, ami nem tudom, hogy valóban szabálytalan volt-e, de akár már azzal is fordíthattunk volna. A tanulság, hogy egy csapatnak sem szabad egy félidőnyi előnyt adni. Ha úgy tudunk játszani, ahogy a szünet után, akkor az az első félidőben is elvárható. Három játékosunk is szerdán jött vissza a válogatott mérkőzések után, illetve a hétközi Ligakupa-meccset is nagyon komolyan vettük. Talán ezért járattuk eleinte lassan a labdát, nem éreztük egymás távolságát, de amikor rendeztük a sorainkat, már a mi akaratunk érvényesült. A második félidőért mindenképpen jár a gratuláció. Szeretnék még valakiről szólni, aki sajnos már nincs velünk. Németh Feri barátomról, a Nemzeti Sport és a labdarúgó-szövetség sportfotósáról, aki mindig itt lesz velünk a pályán. Ez a kis gyászszalag a játékosok karján nem csak a kosarasoknak szólt, hanem neki is.
Posted on: Mon, 16 Sep 2013 05:39:46 +0000