Olbramice vs. Zbyslavice 1:2 (1:0) Po delší odmlce - TopicsExpress

Olbramice vs. Zbyslavice 1:2 (1:0) Po delší odmlce přinášíme reportáž ze zápasu. Máme pro to dva význačné okamžiky, které stojí za to zaznamenat. Ale vše po pořádku. Zápas v Olbramicích se hrál za ideálního počasí. K zápasu jsme kvůli zraněním a absencím přijeli v 11 hráčích a v průběhu poločasu dorazil 12. hráč. Domácí nastoupili se třemi útočníky, což v úvodu zápasu bylo znát. Hned ve třetí minutě podnikli nebezpečný útok, kdy po centru z naší levé strany se míč dostal na pravou stranu, odkud o půl metru jejich útočník minul naši levou tyč. Na tuto akci se nám podařilo odpovědět neméně povedenou akcí, kdy po pravé straně utekl Petr Karbowiak, nacentroval před branku a Vít Burian sám před brankou nedokázal míč trefit a branku minul. Poté se opět do šance dostávali domácí, kdy jejich centr do šestnáctky z pravé strany škrtl hlavou Martin Kovařčík a míč mířil k bližší tyči. Naštěstí to nebyla prudká rána, a tak náš brankář neměl problémy míč chytit. O odpověď se snažil Filip Kovařčík po centrovaném přímém kopu, ale hlavou minul, po souboji s domácím brankářem, branku. Domácí se dále snažili o kombinaci, ale nedokázali se dostat do zakončení. A to buď vinou nepřesné finální přihrávky nebo díky obětavým zákrokům našich obránců. První branku vsřelili domácí a to po dlouhém nákopu přímého kopu z půli hřiště míč propadával za všechny hráče, Mikuláš Kovařčík si nekřikl a Mirek Kotán ve snaze odehrát míč na roh trefil ve skluzu odkrytou branku. Gól nás nijak výrazně nesrazil a snažili jsme se o vyrovnání. Do konce poločasu se již ani jeden z celků nedostal do nebezpečného zakončení, a tak se přestávka odehrála za stavu 1:0 pro domácí. Druhou půli začali lépe domácí, kdy již ve 2. minutě se dostal k nebezpečnému zakončení Jiří Rybáryk ze vzdálenosti pokutového kopu, ale naštěstí pro nás minul levou tyč naší branky. To bylo ale z jejich strany na dlouhou dobu vše a iniciativu na hřišti jsme převzali my. Po několika šancích, kdy míč lítal kolem tyčí jsme se dočkali v 55. minutě. Po rohovém kopu Filip Kovařčík vrátil hlavou míč do malého vápna, mezi dvěma bránícími hráči se prosadil Jakub Černý a poslal míč do branky. Od této chvíle se hra začala odehrávat především mezi šestnáctkami a ani jeden z týmů si nějakou vyloženější šanci nepřipravil. V 70. minutě po dlouhém obranném odkopu z naší půle zaváhal jeden z domácích obránců a nechtě poslal hlavou do samostatného úniku Filipa Kovařčíka, který udělal kličku brankáři a vychutnal si střelu do prázdné branky, kterou tak oslavil svou 200. mistrovskou branku. Nakonec se ukázalo, že to byla i branka vítězná. Během posledních 10-ti minut utkání se domácí dostali do tlaku, kterému se nám dařilo úspěšné čelit a domácí jsme, kromě jedné šance, do ničeho nebezpečného nepustili. Tu měl Martin Vysocký, kdy při nepovedené kličce obešel golmana a vracející se Marek Nevrlý ve skluzu odpálil míč do autu. To byla největší a také poslední šance domácích na vyrovnání a tak jsem se mohli po konečném hvizdu rozhodčího Vrány radovat ze zisku tří bodů z pro nás největšího derby a zároveň oslavit i 200 mistrovskou branku Filipa Kovařčíka.
Posted on: Mon, 23 Sep 2013 07:57:14 +0000