Shpëton Milani!! Milani ka arritur të shmang humbjen e tretë - TopicsExpress

Shpëton Milani!! Milani ka arritur të shmang humbjen e tretë këtë sezon në Serie A pas një fundi dramatik në takimin ndaj Bolonjas. Fillimisht, Milani kaloi në epërsi me golin e Polit në minutën e 12-të. Bolonja u kthye në lojë me golin e Laxalt në minutën 33-të. Skuadrat shkuan në pushim me rezultat të barabartë, 1-1. Ishte pikërisht Laxalt që kaloi Bolonjën në epërsi në minutën e 52-të. Dhjetë minuta më vonë, Cristaldo shënoi për golin e tretë të Bolonjës. “Rossonerët” nuk u dorëzuan, kështu që sulmet e shumta u shpërblyen në fund. Fillimisht, Robinho ngushtoi difrencën në minutën e 89-të, kurse Abate në minutat shtesë e barazoi rezultatin. REZULTATI PËRFUNDIMTAR: Bolonja 3-3 Milan Pas këtij barazimi, Milani ndodhet në pozitën e 12′të në tabelë me 5 pikë, kurse Bolonja ka 3 pikë në pozitën e 16′të!!!
Posted on: Thu, 26 Sep 2013 10:17:06 +0000