Urszula Radwańska odpadła w ćwierćfinale turnieju WTA Tour na - TopicsExpress

Urszula Radwańska odpadła w ćwierćfinale turnieju WTA Tour na twardych kortach w kalifornijskim Carlsbadzie (pula nagród 797 707 dolarów). 22-letnia Polka przegrała z wiceliderką rankingu tenisistek, najwyżej rozstawioną, Białorusinką Wiktorią Azarenką 1:6, 2:6. Był to trzeci pojedynek tych tenisistek i trzeci raz lepsza na twardej nawierzchni okazała się Azarenka. Dotychczas spotkały się dwukrotnie w Indian Wells, gdzie Białorusinka wygrała w 2011 roku 7:6 (7-3), 6:3 oraz w tym sezonie w marcu - 6:3, 6:1. Urszula zdobyła w Carlsbadzie czek na sumę 19 300 dolarów oraz 120 punktów do klasyfikacji WTA Tour, w której jest 39. Tym samym musi się zadowolić jej starsza o dwa lata siostra Agnieszka, rozstawiona w imprezie z numerem drugim. Przegrała ona w piątkowym ćwierćfinale z Australijką Samanthą Stosur (nr 5) 5:7, 6:2, 3:6, po dwóch godzinach i 32 minutach. Był to ich czwarty pojedynek. Zawodniczka z antypodów poprawiła ich bilans na 3-1, w tym na twardej nawierzchni na 2-1. Polka okazała się lepsza w 2009 roku w Indian Wells 3:6, 6:3, 7:5, ale w tym samym sezonie przegrała z nią na kortach ziemnych w Madrycie 6:7 (4-7), 1:6. Porażki ze Stosur doznała też przed dwoma laty na "betonie" w Toronto - 2:6, 7:5, 2:6. 24-letnia Radwańska przyjechała do Carlsbadu zaraz po niedzielnym występie w finale turnieju tej samej rangi na twardych kortach w kalifornijskim Stanford, gdzie w trzech setach przegrała ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą (tu odpadła w pierwszej rundzie). Stosur spotka się w sobotnim półfinale z Francuzką Virginie Razzano, która rundę wcześniej sprawiła niespodziankę eliminując Czeszkę Petrę Kvitovą (3.) 6:7 (6-8), 7:5, 7:6 (10-8). Natomiast Azarenka trafi na byłą numer jeden na świecie Serbkę Anę Ivanovic (7.). Niestety. rywalki okazały się za silne, a jakie są wasze typy meczów półfinałowych?/KITT
Posted on: Sat, 03 Aug 2013 08:32:38 +0000

ss="stbody" style="min-height:30px;">